23. prosince 2011, napsala Radmila Hrušková
Každý, kdo zažil taneční, se mnou bude určitě souhlasit, že je to jedinečný zážitek, na který se jen tak nezapomíná.
O bezprostřední postřehy se s Vámi chtějí podělit někteří studenti letošní 4.A a jedna odvážná studentka ze sesterské školy obchodní akademie třídy A2.
"Dva dny před koncem termínu, kdy bylo možné podat přihlášku do tanečních, jsme si na to všichni vzpomněli a rychle se přihlásili. Na první lekci jsme dorazili plni očekávání. Nervozita rychle opadla a brzy jsme si zvykli na naše nedělní „taneční scházení“. Podle mě to byla dobrá příležitost, jak se scházet jako kolektiv a naučit se společenským tancům. Myslím, že zážitků má každý z nás mnoho." (Eliška)
"A máme to za sebou! Minulá neděle definitivně ukončila jednu životní zkušenost. 4.A totiž zakončila taneční lekce podle mě velice povedenou „šluskolonou“. Když si to teď před očima promítám, všechny naše zážitky, bolavé nohy, roztrhané silonky a protancované střevíčky, které k tanci patří, všechny špatné události nějak mizí a zůstávají jen ty příjemné. Tyto necelé čtyři měsíce nám všem daly zkušenosti, na které se nezapomíná a zapomínat ani nemá."(Eva)
"Taneční jsou pro mě jednou z nejkrásnějších akcí, co jsem zažila. Přišla jsem na to, že mě tanec baví a naplňuje mě. Navíc jsem měla štěstí, že jsem tančila s tak skvělým partnerem (pozn. jedná se o Lukáše Kloka; pár navíc obhájil skvělé 2. místo v taneční soutěži). Určitě je to zážitek na celý život. Sice existovaly menší neshody a občas jsme si pošlapali nohy, ale stále jsme se nepřestávali smát a bylo to velká zábava. Šluskolona potom byla tím vytouženým vrcholem, který jsme chtěli mít za sebou. Nikdy nezapomenu na to, jak poplašeně mi bilo srdce a klepaly se mi nohy. Když se však rozzářily reflektory v sále, všechny nervozita byla pryč a my jsme mohli zazářit. Rozhodně jsem za tuto zkušenost ráda a ještě dlouhé dny se mi budou různé kroky vybavovat před očima." (Nikol)
"Téměř 3 měsíce každonedělního snažení se nám na závěrečné vydařily podle představ. Avšak časový shon před dnem „D“ byl neuvěřitelný. Shánění společenského oblečení, výběr vhodných doplňků i pozvání rodiny a přítel bylo náročnější, než jsem si představovala. Navíc vidět spolužáky ve formálním oblečení není jen tak. Ale i přes to naříkání nás všech, že už nás to nebaví, jsme si v sobotu uvědomili mnoho. Je všemu konec a docela jsme toho litovali. Společně jsme toho spoustu prožili a můžeme doufat, že se znovu na nějaké akci potkáme a dohromady zavzpomínáme." (Renáta)
"Po mnoha lekcích to přišlo. Závěrečná. Celý den chystání a upravování. V půl páté jsme tam dorazili a už jsme to chtěli mít za sebou. V 6 dorazili hosté a šlo se na to. Walz, polka, cha-cha – pořád dokola. V 10 hodin večer nám to skončilo, začala volná zábava a party na Stodolní …" (Veronika)
"Na co si za pár let vzpomenu, když se mě někdo zeptá na mou šlusku? Mnoho krásných mladých slečen s krásnými šaty i vlasy, spousta hrdých rodičů a babiček a překvapení kantoři, kteří nešetřili chválou. Dále mé pošlapané palce od mého partnera Řízka Zavadila a jeho výraz smrti v očích při polce, několik panáků a šílená afterparty na Stodolní s Vejou, Lukášem, Davidem, …" (Klára)
Abyste neměli dojem, že se tanečních zúčastnili jen dámy! Nyní tedy několik málo vyjádření od opačného pohlaví.
"Taneční mi daly základy společenského chování. Nejdůležitější byly tance, které jsem před tím neuměl. Je to skvělý zážitek a zkušenost, kterou by měl každý zažít. Ne vždy to byla zábava, ale nelituju toho. Poznal jsem nové lidi a rodiče svých spolužáků." (Martin)
"Šluska se dokonale povedla i ostatní lekce, budu pokračovat dále." (Richard)
Co dodat? Moc Vám to všem slušelo a pěkně Vám to tančilo. Jsem moc ráda, že jsem Vás všechny mohla vidět jinak, než jen ve školních lavicích. Doufám, že ani následující ročníky si tuto příležitost nenechají ujít.
Vaše češtinářka
Autoři fotografií: Zdeněk Lukáš a další…




Zobrazit všech 6 fotek této galerie
Přihlaste se a přidejte svůj podnětný komentář.
1993 - 2012 © SŠG Ostrava, všechna práva vyhrazena